Реклама и привлекательность современной библиотеки, продвижение книги и библиотеки в соцсетех

воскресенье, 18 октября 2015 г.

РЕКЛАМА ТА ПРИВАБЛИВІСТЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ


РЕКЛАМА ТА ПРИВАБЛИВІСТЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ


«Потрібно дуже швидко бігти, щоб залишитися на місці. А якщо ти хочеш просунутися  вперед, то тобі доведеться бігти ще швидше ».


Лисичанська центральна бібліотека для формування свого привабливого образу  докорінно зміниоа всю філософію своєї діяльності, її формат, її зміст. Вона перетвориться в інформаційно-просвітницький центр, котрий поєднує в собі інформаційні й освітні функції, володіє достатніми ресурсами для задоволення інформаційних потреб і розвитку духовно-моральних, естетичних якостей своїх користувачів.
Кожен сучасний користувач хоче отримувати якісний сервіс: швидко і без зайвих витрат часу знайти необхідну інформацію, мати змогу вивчати джерела у світлих комфортних приміщеннях бібліотеки, які оснащені за останнім словом техніки та зручно розташовані, а останнім часом – отримувати всю потрібну інформацію через Інтернет.
Для формування сприятливого образу бібліотеки, повноцінного її функціонування необхідними є чотири основні елементи: користувач, фахівець бібліотеки, фонд та матеріально-технічна база, до складу якої входить будівля й приміщення бібліотеки, меблі, виробнича техніка.
Саме матеріально-технічна база Лисичанської центральної бібліотеки, наявність сучасної техніки, впровадження новітніх технологій у діяльність відіграють важливу роль у формуванні і збереженні фонду, оперативності та комфортності обслуговування користувачів.
Однією з головних складових іміджу книгозбірні, основою ідеальної бібліотеки є відкритість фондів, впровадження системи самообслуговування на засадах електронного обслуговування.
Технологія розробки та експонування книжкових виставок є одним з важливих процесів, безпосередньо пов’язаних з розкриттям фондів Лисичанської бібліотеки, вирішенням головного питання - якій бути сучасній бібліотеці. На цей час з’явилися виставка-роздум, виставка-діалог, виставка-конкурс, виставка-привітання, виставка-знайомство та ін.
Молодь у сучасних умовах творить власну субкультуру з безліччю течій. Завдання бібліотекарів Лисичанської центральної бібліотеки – показати їм альтернативні форми проведення вільного часу. Для них при бібліотеці, в клубі «У колі друзів» проводяться активні форми і методи: зустрічі з цікавими людьми (письменниками, поетами, художниками, музикантами, кумирами молоді), диспути, дискусії, презентації, турніри, конкурси, ігри.
Затребуваними є ток-шоу, брейн-ринги, хіт-паради, КВК тощо за аналогією з телепроектами, а також заходи із залученням електронного ресурсу та інформаційних технологій – інформіни, конкурси веб-сайтів, слайд-шоу, відеокліпів та ін. До речі на сайті www.youtube.com  є проект «Бібліотечна краса», в ньому взяли участь сучасні - красуні – бібліотекарі з всієї Лисичанської ЦБС . Дуже популярні не лише серед молоді, а й частини дорослих ігри по відтворенню подій історії , сюжетів літературних творів, “квести” тощо.
Інтернет міцно увійшов у наше життя і це позначилося на спілкуванні бібліотекарів з користувачами – у практику бібліотечної роботи все активніше впроваджується віртуальне спілкування. Вже декілька років бібліотека успішно веде блог «Библио Лисичка»  http://bibliolisichka.blogspot.com.
Важливу роль у підвищенні іміджу Лисичанської бібліотеки відіграє оформлення інтер’єру, зручні меблі, наявність рослин в зонах відпочинку, надання можливості читачу самому обрати місце для роботи.
Не менш важливим для створення привабливого іміджу Лисичанської бібліотеки є переосмислення значення і ролі співробітника бібліотеки. Філософія нового мислення бібліотекаря базується на: професійній освіті, самовдосконаленні, навчанні та культурі спілкування, підвищенні рівня професійної діяльності. Бібліотекарі напряму спілкуються з користувачами під час обслуговування, проведення заходів, тому бібліотечні фахівці Лисичанскої ЦБС вміють вести діалог з читацькою аудиторією, бути толерантними, терплячим , нестандартним  у вирішенні проблем. Завдання, які стоять перед бібліотеками Лисичанської ЦБС в умовах соціально-економічних і громадсько-політичних перетворень в країні, вимагають того, щоб працівники бібліотек мали високу загальну культуру, глибокі професійні знання, бажання йти в ногу з часом і впроваджувати нові технології.
Належні умови комфортності, технічний рівень, інформаційні ресу-рси, зручний режим роботи для користувачів роблять Лисичанську бібліотеку привабливою для великого кола читачів, відкривають новий погляд суспільства на сучасний бібліотечний заклад.
Плине та змінюється час, «цифрові технології» розвиваються дуже стрімко й інтенсивно впливають на громадське життя, на бібліотечну та професійну сферу, тому наші бібліотеки Лсичанської ЦБС змушені змінюватися, щоб зберегти себе як культурну цінність і як соціальний інститут.

Підготувала:  Т. В. Малікова, бібліотекар Лисичанської центральної бібліотеки




3 комментария: